Nothing great was ever achieved without enthusiasm
 
GalleryForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Firefox i Mozilla-s fiton terren ndaj Internet Explorer te M

Shko poshtė 
AutoriMesazh
angel
Moderator
Moderator
avatar

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 25
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

MesazhTitulli: Firefox i Mozilla-s fiton terren ndaj Internet Explorer te M   Mon Jan 28, 2008 1:54 am

Kohė pas kohe do ju paraqesim rezultatet e studimeve apo analiza tė cilat na informojnė mbi numrin e perdoruesve qė pėrdorin shfletues (browser) mė tė popullarizuar dhe alternativ tė internetit. Kėsaj radhe, krijuesit e Mozilla-s "verisonet e te cilit gjenden edhe ne gjuhen shqipe" kanė vendosur qė shifrat t’i paraqesin vet.

Sipas tė dhėnave tė Mozillas, aktualisht jan rreth 125 milionė njerėz nė mbarė botė qe pėrdorin si shfletues (browser) Firefoxin, qė nė bazė tė tė dhėnave mbi numrin e pėrgjithshėm tė shfrytėzuesve tė internetit nė mbarė botėn (tė cilėt sipas Internet World Stats janė 1.2 miliardė), do tė ishte 10.2 pėr qind nė tregun e shfletuesve (browser) tė internetit.

Tė dhėnat e saja Mozilla i ka mbledhur duke pėrcjellė opsionin e integrimit automatik tė Firefoxit, i cili qe nga versioni 2.0 lidhet me bazen e te dhenave te pakten 1 here ne dite per perditesimin e programit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Firefox i Mozilla-s fiton terren ndaj Internet Explorer te M
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
albo-youth Forum :: Shkenca :: Informatika & Teknologjia-
Kėrce tek: